Wino, artykuły o winie

Czytelnia

 1. Kup wino przez Internet

  Wino dobrej jakości i o niepowtarzalnym smaku możemy kupić w sklepie stacjonarnym lub internetowym. Internetowa sprzedaż ma coraz więcej zwolenników, poza tym w sieci mamy ogromną różnorodność. Przyjrzyjmy się więc, czemu warto kupować ten trunek właśnie za pośrednictwem internetu. Zalety sklepu online Kiedyś mogliśmy wino kupić tylko w sklepie stacjonarnym. Ale rozwój nowych technologii, a […] czytaj dalej »
 2. Porto, magia wina

  Porto to coś więcej niż wino i nie świadczy o tym sama moc tego trunku (ok.20%). Porto to całe wieki historii, przepiękna dolina Duero z której pochodzi i niezliczone klimatyczne piwniczki... czytaj dalej »
 3. Jak i jakie wino wybrać na wesele?

  Nasze przygotowania do wyboru wina zacznijmy od ustalenia czy nasi goście piją wino, ile jest wszystkich gości i jaką kwotę możemy na to przenaczyć... czytaj dalej »
 4. O zamianie wody w wino

  Można powiedzieć, że nie tylko święte książki mają monopol na cuda. Niestety, w przypadku samodzielnej próby musicie mieć przynajmniej 3 miesiące do planowanego wesela lub innej imprezy, a przez ten czas pić uwarzone już przez kogoś, znalezione na półce sklepowej trunki. czytaj dalej »
 5. Mniej znane smaki wina

  O winie białym i czerwonym każdy kiedyś słyszał. Lecz czy znacie wino truskawkowe, jagodowe albo z aronii? czytaj dalej »
 6. Ekologiczne wina – marketingowy czy produkcyjny powrót do korzeni?

  Większość z nas potrafi wymienić kilka podstawowych spożywczych produktów ekologicznych jak jajka „zerówki”, eko-serki z mleka koziego, czy kawę albo herbatę certyfikowaną. Podczas gdy w Brukseli czy Berlinie w karcie win każdej szanującej się restauracji znajduje się już pozycja „wina organiczne”, na naszym polskim rynku jest zaledwie kilka marek w niszowych sklepach. czytaj dalej »
 7. Podział win

  Wielu z was nawet ja sam miałem problem z odpowiednim podziałem i klasyfikacją win. Dlatego postanowiłem opisać wszystkie możliwe sposoby podziału wina. czytaj dalej »
 8. Siedem grzechów głównych

  Wiele osób zwłaszcza kobiety próbują urozmaicić sobie picie wina łączy je z wodą, różnymi alkoholami czy owocowymi dodatkami. Dla części osób jest to bezczeszczenie tradycji winiarskich gdyż wino samo w sobie jest idealnym trunkiem, harmonią smaku, barwy i zapachu. czytaj dalej »
 9. Między ustami, a brzegiem pucharu…

  Już Galileusz twierdził, że wino to światło słońca uwięzione w wodzie. Aby w pełni cieszyć się walorami napoju bogów, powinniśmy mu zapewnić odpowiednią oprawę. Każdy gatunek podajemy w innym naczyniu po to, aby w pełni docenić zalety trunku. czytaj dalej »
 10. Akcesoria winiarskie

  Wino to nie tylko konsumpcja, lecz także cała kultura. Należy mu zapewnić odpowiednią oprawę. Dzięki specjalnym akcesoriom winiarskim w pełni będziemy mogli cieszyć się walorami smakowymi trunków. czytaj dalej »

Czy wiesz że...

Ciekawostki związane z winem

Ostatnio dodane wina

Ostatnio komentowane

 • Edelkirsch

  obrzydliwy perfumowany tani syf. chyba wisniowka dla zuli spod kiosku za 3.5zl ma lepszy smak

  adi
 • Aronica

  Piłem vin-kon i nie zgodzę się, że jest lepsze.

  szogoon
 • Conde Noble

  W mojej ocenie 8 na 10, czyli dość wysoko, za taką cenę wielkie zaskoczenie. Aktualnie w Lidlu w...

  Edi

Zobacz również

Zaprzyjaźnione serwisy