Wino, artykuł o winie

Mniej znane smaki wina

O winie białym i czerwonym każdy kiedyś słyszał. Lecz czy znacie wino truskawkowe, jagodowe albo z aronii?

Czerwone wino wytrawne i półwytrawne to jeden z najczęściej wybieranych trunków alkoholowych. Stanowi wspaniałą alternatywę dla wódki czy piwa. Wino świetnie nadaje się na każdą okazję, zarówno do obiadu, jak i na przyjęciu czy podczas odpoczynku w domowym zaciszu. Dlatego wino cieszy się uwielbieniem zarówno smakoszy jak i zwykłych zjadaczy chleba.

Nie wszystkim jednak wiadomo, że oprócz wina czerwonego, białego czy różowego istnieją inne smaki. Ci, którym podstawowy aromat już nie wystarcza, powinni sięgnąć po nietypowe wina jak: wino jabłkowe, śliwkowe, z owoców aronii czy jagód.

Wino z aronii

To wino wyprodukowane z soku tego owocu, ma piękny, głęboki kolor i zapach aronii. Zazwyczaj jest to wino półwytrawne.
Np. Aronica

Wino z truskawek

To wino bardzo aromatyczne, uwielbiane przez większość pań. Wino ma charakterystyczny kolor i smak. Jest słodkie.

Wino śliwkowe

To wino importowane prosto z Azji. Ten słodki trunek ma charakterystyczny śliwkowy zapach. Wino jest zdecydowanie słodkie i należy je podawać schłodzone, najlepiej do deserów.
Np. Choya Silver

Wino wiśniowe

Wino o kolorze ciemnych, dojrzałych wiśni. Zapach i smak jak w typowej nalewce babuni. Wino bardzo słodkie, w sam raz do deserów.
Np. Edelkirsch

Oferta mniej znanych smaków win jest bardzo bogata, każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Już niebawem napiszemy coś więcej na ten temat.

Nie znasz jakiegoś pojęcia? Sprawdź je Słownik winiarski »

Komentarze

Skomentuj!

Zostaw komentarz