Wino OROYA – Special for Sushi
OROYA – Special for Sushi

Wino: OROYA – Special for Sushi

rocznik 2008

Rodzaj: białe

Charakter: półwytrawne

Pochodzenie: Hiszpania

Rocznik: 2008

Cena: 39,50 zł

Ocena: 55555

Już długi czas nie pojawiło się nowe wino, wybaczcie proszę, ale nie miałem do tego głowy ostatnio. Znalazłszy ostatnio chwilkę chciałbym się z wami podzielić dość specyficznym winem jakim jest Oroya hiszpańskie białe wino półwytrawne z zaznaczeniem iż jest to wino przeznaczone do sushi.

Co może mieć wspólnego hiszpania i sushi? Otóż w zasadzie nic dwie odległe kultury nie mające ze sobą nic wspólnego, a jednak jedna rzecz, a w zasadzie osoba łączy te dwa światy – jest nią Yako Sato enolog, pod której nadzorem powstało to specyficzne wino.

Jaki widzicie wycieczki do Hiszpanii mogą zaowocować dość ciekawymi znaleziskami, oprócz sławnego wina Rioja można przywieźć również coś innego, nietypowego.

Oroya jest winem regionalnym powstałym ze szczepów airen, macabeo i muscat. Mimo iż jest ono przeznaczone do sushi podałem je gościom do deseru składającego się z różnego rodzaju ciast i okazało się wyjątkowym hitem. Smakowało zarówno kobietom oraz mężczyznom, a tym co nie mogli pić aż ślinka pociekła. Butelka poszła w kilka minut za sprawą delikatnego rześkiego zapachu no i oczywiście orzeźwiającego lekko kwaskowatego smaku, który w te gorące dni był dla niektórych zbawieniem.

Sprawdź gdzie najbliżej kupisz wino Sklepy z winami »

Komentarze

 • […] więc tego nie polecam. Jednym z najlepszych win, jakie piłam do tej potrawy, to hiszpańskie wino Oroya, stworzone przez Japonkę Yako Sato. Okazuje się jednak, że nie jest za bardzo dostępne w Polsce. […]

Zostaw komentarz

Podobne wina

Czego nie warto pić

Ostatnio komentowane

 • Edelkirsch

  obrzydliwy perfumowany tani syf. chyba wisniowka dla zuli spod kiosku za 3.5zl ma lepszy smak

  adi
 • Aronica

  Piłem vin-kon i nie zgodzę się, że jest lepsze.

  szogoon
 • Conde Noble

  W mojej ocenie 8 na 10, czyli dość wysoko, za taką cenę wielkie zaskoczenie. Aktualnie w Lidlu w...

  Edi

Zobacz również

Zaprzyjaźnione serwisy