Wino Dorato Bianco
Dorato Bianco

Wino: Dorato Bianco

rocznik bieżący

Rodzaj: białe

Charakter: słodkie, musujące

Pochodzenie: Polska

Rocznik: bieżący

Cena: ok 14 zł

Ocena: 333

Weselno – sylwestrowe białe słodkie musujące wino Dorato Bianco, pewnie część z was zawiodę stwierdzeniem, że jednak nie jest to szampan, mimo iż wiele osób, z reguły starszych takim mianem je właśnie określa. W gwoli ścisłości Szampan z francuskiego champagne jest to szczególny rodzaj wina musującego pochodzącego z północno wschodniego regionu Francji. W odróżnieniu od wielu innych win dwutlenek węgla tworzy się w nim na skutek naturalnego procesu dojrzewania wina, a nie jest sztucznie nim nasycany. No i oczywiście co jest najważniejsze nazwa Szampan została zastrzeżona w 1911 roku i tyczy się tylko win francuskich pochodzących z tego regionu.

Skoro wyjaśniliśmy już sobie czym jest szampan wróćmy do musującego wina Dorato Bianco. Jest ono chyba najbardziej znanym i popularnym winem musującym w Polsce, znajdziemy je na weselach, na przyjęciach i na zabawach sylwestrowych, części z nas kojarzyć się może również z czymś luksusowym, no ale bez przesady wino za 14 zł?

Świerzy rześki zapach, smak orzeźwiający, jednak jedna lampka i nie więcej, po prostu nie jestem w stanie tego wina wypić w większych ilościach, ale zapewne niektórzy są.

Sprawdź gdzie najbliżej kupisz wino Sklepy z winami »

Komentarze

Skomentuj!

Zostaw komentarz

Podobne wina

Czego nie warto pić

Ostatnio komentowane

 • Edelkirsch

  obrzydliwy perfumowany tani syf. chyba wisniowka dla zuli spod kiosku za 3.5zl ma lepszy smak

  adi
 • Aronica

  Piłem vin-kon i nie zgodzę się, że jest lepsze.

  szogoon
 • Conde Noble

  W mojej ocenie 8 na 10, czyli dość wysoko, za taką cenę wielkie zaskoczenie. Aktualnie w Lidlu w...

  Edi

Zobacz również

Zaprzyjaźnione serwisy